„Teisės aktų žinios”, 2024 m. lapkričio 11 – 17 d., Nr. 46

Apskaita

Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras (NBFC) praneša, kad lapkričio pradžioje įdiegti, atnaujinti ir papildyti SABIS sutarčių administravimo funkcionalumai

Nacionalionio bendrųjų funkcijų centro informacija, 2024 11 11.


Apskaita biudžetinėse įstaigose

Pakeistas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. spalio 19 d. nutarimas Nr. 1250 „Dėl Pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti valstybės ir savivaldybių turto nurašymo, išardymo ir likvidavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“

Pakeitimai įsigalioja 2024 11 16.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 10 19 nutarimas Nr. 1250 su visais pakeitimais išdėstytas čia.

TAR, 2024 11 15, Identifikacinis kodas 2024-19954.


Darbas

Valstybinė darbo inspekcija primena: įmonės, nesilaikančios saugos reikalavimų, gali būti priskirtos aukštesnei nelaimingų atsitikimų draudimo tarifų grupei

Valstybinės darbo inspekcijos informacija, 2024 11 11.


Valstybinė darbo inspekcija atsako, kokia privaloma nepertraukiama kasmetinių atostogų trukmė yra numatyta darbo kodekse ir kaip darbdavys turėtų elgtis, jeigu darbuotojas piktybiškai nesinaudoja kasmetinėmis atostogomis

Darbo kodekso 128 straipsnio 1 dalis numato, kad kasmetinės atostogos turi būti suteikiamos bent kartą per darbo metus. Bent viena iš kasmetinių atostogų dalių negali būti trumpesnė kaip dešimt darbo dienų arba mažesnė kaip dvylika darbo dienų (jeigu dirbama šešias darbo dienas per savaitę), Jeigu darbo dienų per savaitę skaičius yra mažesnis arba skirtingas, atostogų dalis negali būti trumpesnė kaip dvi savaitės. Atkreiptinas dėmesys, kad darbuotojas turi teisę į kasmetines atostogas, o darbdavys – pareigą suteikti jas tais pačiais darbo metais, už kuriuos atostogos yra suteikiamos. Darbdavys turi užtikrinti kasmetinių atostogų suteikimo tvarką, sudarydamas kasmetinių atostogų suteikimo eilę (grafiką). Pabrėžtina, kad atitinkamoje tvarkoje darbdavys galėtų numatyti atvejus ir taikytinus metodus, kuomet darbuotojas, piktnaudžiaudamas savo teise (Darbo kodekso 24 straipsnio 1 dalis), nesinaudoja ar nerodo iniciatyvos naudotis kasmetinėmis atostogomis. Tokiu atveju, vadovaujantis numatyta tvarka, darbdavys galėtų vienašališkai darbuotojui suteikti kasmetines atostogas. Tačiau, jeigu dėl tam tikrų priežasčių per darbo metus kasmetinės atostogos nėra išnaudojamos, teisė pasinaudoti įgytomis kasmetinėmis atostogomis neprarandama, jos perkeliamos į kitus darbo metus.

Valstybinės darbo inspekcijos informacija.


Gyventojų pajamų mokestis

Pakeisti Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 27 straipsnio 2, 3, 4 ir 9 dalių komentarai bei 35 straipsnio komentaras:

27 straipsnis. Pajamų mokesčio nuo mokestiniu laikotarpiu gautų pajamų apskaičiavimas, deklaravimas, sumokėjimas, permokos grąžinimas ir metinės pajamų mokesčio deklaracijos pateikimas

...

2. Jeigu šiame straipsnyje nenustatyta kitaip, metinės pajamų mokesčio deklaracijos turi teisę neteikti nuolatinis Lietuvos gyventojas, kuris:

1) nepageidauja pasinaudoti teise iš pajamų atimti šio Įstatymo 21 straipsnio 1 dalyje nurodytas išlaidas ir

2) per atitinkamą mokestinį laikotarpį gavo tik A klasei priskiriamų su darbo santykiais arba jų esmę atitinkančiais santykiais susijusių pajamų, kuriam neatsiranda pareiga perskaičiuoti mokėtiną pajamų mokestį atsižvelgiant į šio Įstatymo 6 straipsnio 1¹ ir 1² dalių nuostatas ir kuriam pritaikytas NPD neturi būti perskaičiuotas šio Įstatymo 20 straipsnyje nustatyta tvarka. Toks gyventojas turi teisę neteikti metinės pajamų mokesčio deklaracijos ir tais atvejais, kai gauna šio punkto pirmajame sakinyje nenurodytų pajamų, jeigu šios pajamos įtrauktos į centrinio mokesčio administratoriaus nustatytą neapmokestinamųjų pajamų, kurių gavus deklaracija gali būti neteikiama, sąrašą.

3. Gyventojas, kuris mokestiniu laikotarpiu buvo įsigijęs verslo liudijimą ar įregistravęs individualią veiklą, privalo pateikti metinę pajamų mokesčio deklaraciją net tuo atveju, kai individualios veiklos pajamų negavo. Gyventojas, kuriam atsiranda prievolė deklaruoti pajamas Lietuvos Respublikos rinkimų kodekso 110 straipsnio 4 ir 6 dalyse nustatytais atvejais, ir gyventojas, kuriam atsiranda prievolė deklaruoti turimą turtą Gyventojų turto deklaravimo įstatymo nustatyta tvarka, išskyrus gyventoją, pageidaujantį gauti piniginę socialinę paramą ar paramą būstui įsigyti ar išsinuomoti, taip pat išskyrus atskaitinę gyventojo turto deklaraciją teikiančius Gyventojų turto deklaravimo įstatymo 2 straipsnio 1 dalies 26 punkte nurodytus asmenis, privalo pateikti metinę pajamų mokesčio deklaraciją nepaisydamas šio straipsnio 2 dalyje nustatytų išimčių. Gyventojas, kuriam atsiranda prievolė deklaruoti pajamas Rinkimų kodekso 110 straipsnio 4 ir 6 dalyse nustatytais atvejais, privalo pats arba per savo įgaliotą asmenį pateikti mokesčio administratoriui metinę pajamų mokesčio deklaraciją už paskutinį praėjusį mokestinį laikotarpį, kai auką jis teikia po einamojo mokestinio laikotarpio gegužės 1 dienos, arba už užpraėjusį mokestinį laikotarpį, kai auką jis teikia iki einamojo mokestinio laikotarpio gegužės 1 dienos, laikydamasis Rinkimų kodekso 110 straipsnio 4 ir 6 dalyse nustatyto deklaracijos pateikimo termino, jeigu metinės pajamų mokesčio deklaracijos už minėtus mokestinius laikotarpius nebuvo pateikęs šio straipsnio 1 dalyje nustatyta tvarka. Gyventojas, kuriam atsiranda prievolė deklaruoti turimą turtą Gyventojų turto deklaravimo įstatymo nustatyta tvarka, po kalendorinių metų, už kuriuos teikiama gyventojo turto deklaracija, gegužės 1 dienos privalo pats arba per savo įgaliotą asmenį pateikti mokesčio administratoriui metinę pajamų mokesčio deklaraciją už praėjusį mokestinį laikotarpį laikydamasis gyventojo turto deklaracijos pateikimo terminų

4. Metinės pajamų mokesčio deklaracijos formą, jos užpildymo ir pateikimo tvarką nustato centrinis mokesčio administratorius. Centrinis mokesčio administratorius turi teisę nustatyti metinėje pajamų mokesčio deklaracijoje nedeklaruojamų neapmokestinamųjų pajamų sąrašą, taip pat tam tikrų neapmokestinamųjų pajamų dydį, kurio neviršijus gautos pajamos nedeklaruojamos metinėje pajamų mokesčio deklaracijoje ar gavus vien jų deklaracija neteikiama.

...

9. Nenuolatinis Lietuvos gyventojas, pasibaigus mokestiniam laikotarpiui, iki kalendorinių metų, einančių po to mokestinio laikotarpio, gegužės 1 dienos privalo pats arba per savo įgaliotą asmenį pateikti mokesčių administratoriui metinę praėjusio mokestinio laikotarpio pajamų mokesčio deklaraciją, jeigu:

1) per praėjusį mokestinį laikotarpį Lietuvos Respublikoje gavo A ir (ar) B klasėms priskiriamų pajamų, nenurodytų šio Įstatymo 30 straipsnyje, ir

2) jam atsiranda pareiga perskaičiuoti mokėtiną pajamų mokestį atsižvelgiant į šio Įstatymo 6 straipsnio 1¹ ir 1² dalių nuostatas.

...

35 straipsnis. Mokesčio mokėtojo pareigos

1. Nuolatinis Lietuvos gyventojas, pasinaudojęs teise iš pajamų atimti išlaidas, nurodytas šio Įstatymo 21 straipsnyje, privalo saugoti sumokėjimą patvirtinančių dokumentų originalus arba jų nuorašus, patvirtintus notarine tvarka, ne trumpiau kaip 10 metų po atitinkamo mokestinio laikotarpio metinės pajamų mokesčio deklaracijos pateikimo.

2. Nuolatinis Lietuvos gyventojas, pradėjęs vykdyti kokios nors rūšies individualią veiklą, privalo apie tai informuoti mokesčio administratorių centrinio mokesčio administratoriaus nustatyta tvarka.“.

 

Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo komentaras su visais pakeitimais išdėstytas čia.

VMI prie FM 2024 11 14 raštas Nr. (18.18-31-1 Mr) RM-43203.

VMI prie FM 2024-11-14 raštą Nr. (18.18-31-1 Mr) R-43202.


Miškas, miškininkystė. mediena

Aplinkos ministras patvirtino 15 procentų privalomųjų atskaitymų nuo pajamų už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką paskirstymą 2025 biudžetiniams metams į savivaldybių, kurių teritorijos miškingumas yra didesnis kaip 50 procentų, biudžetus vietinės reikšmės viešųjų kelių priežiūrai ir taisymui (remontui).

Tuo pačiu pripažintas netekusiu galios Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2024 m. birželio 18 d. įsakymas Nr. D1-204 „Dėl 15 procentų privalomųjų atskaitymų nuo pajamų už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką paskirstymo į savivaldybių, kurių teritorijos miškingumas yra didesnis kaip 50 procentų, biudžetus vietinės reikšmės viešųjų kelių priežiūrai ir taisymui (remontui) patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.

Įsigalioja 2025 01 01.

Dokumentą skaitykite čia.


SoDra

LR socialinės apsaugos ir darbo ministras patvirtino Socialinės įtraukties paslaugų asmenims, patiriantiems benamystę, teikimo tvarkos aprašą

Aprašas nustato socialinės įtraukties paslaugų asmenims, patiriantiems benamystę, teikimo priemones, principus ir funkcijas, veiklos organizavimo ypatumus. Apraše nustatytas paslaugas gali teikti savivaldybės mero ar jo įgalioto savivaldybės administracijos direktoriaus nustatyta tvarka atrinkti paslaugų teikėjai. Prioritetas skiriamas nevyriausybinėms organizacijoms, veikiančioms socialinių paslaugų srityje.

Įsigalioja 2025 01 01.

Dokumentą skaitykite čia.


Valstybės tarnyba

Pakeista Priėmimo į valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 28 d. nutarimu Nr. 1176 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo įgyvendinimo“, 28 punkto antroji pastraipa:

28. Konkurso į karjeros valstybės tarnautojo pareigas komisija sudaroma iš ne mažiau kaip 3 narių. Įstaigos prašymu ar savo iniciatyva Agentūra gali deleguoti atstovą į konkurso į karjeros valstybės tarnautojo pareigas (išskyrus konkursus į karjeros valstybės tarnautojo pareigas, kuriuos įstaigos prašymu organizuoja Agentūra) komisiją komisijos nario teisėmis. Įstaiga prašymą dėl Agentūros atstovo delegavimo į konkurso komisiją Agentūrai turi pateikti ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki konkurso į karjeros valstybės tarnautojo pareigas paskelbimo dienos.

Kai priimama į savivaldybės administracijos valstybės tarnautojo, atsakingo už Lietuvos Respublikos mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymo 10 straipsnio 1 dalyje nustatytų funkcijų atlikimą, pareigas, į komisiją skiriamas Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos atstovas.

Teisės aktų nustatytais atvejais į komisiją skiriami kitų valstybės institucijų ar įstaigų atstovai.

Kai priimama į Agentūros karjeros valstybės tarnautojo pareigas, konkurso komisija sudaroma inter alia vadovaujantis šio punkto pirmosios pastraipos ir Aprašo 27 punkto nuostatomis.“.

 

Pakeitimai įsigalioja 2024 11 12.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 11 28 nutarimas Nr. 1176 su visais pakeitimais išdėstytas čia.

TAR, 2024 11 11, Identifikacinis kodas 2024-19594.


Pakeista Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos 2023 m. gegužės 10 d. sprendimu Nr. KS-84 „Dėl rekomendacijų dėl savivaldybės mero nusišalinimo tvarkos ir savivaldybės tarybos narių nusišalinimo tvarkos patvirtinimo“ patvirtinta Rekomendacija dėl savivaldybės tarybos narių nusišalinimo tvarkos, laikant negaliojančiu 4.3. papunktį ir papildant ją 7 punktu:

„4. Tarybos nario pareikštas nusišalinimas gali būti motyvuotu sprendimu nepriimamas tik išskirtiniais atvejais, kai:

...

4.3. svarstomasis klausimas yra susijęs su institucijų, įstaigų, įmonių ar bendrovių teikiamomis viešosiomis paslaugomis (pvz., švietimo, sveikatos priežiūros, telekomunikacijų, šilumos energijos, vandens tiekimo, komunalinėmis ir pan.), kuriomis naudojasi ir savivaldybės tarybos nariai ar jų artimi asmenys, išskyrus atvejus, kai priėmus sprendimą minėtieji asmenys tokiomis paslaugomis naudotųsi išskirtinėmis sąlygomis, suteiktomis dėl asmens, dirbančio valstybinėje tarnyboje, einamų pareigų, arba nagrinėjamasis klausimas yra akivaizdžiai ir tiesiogiai susijęs su valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens ar jam artimų asmenų privačiais interesais.

...

7. Pareikšti apie nu(si)šalinimą deklaruojančiam asmeniui neprivalu, kai:

7.1. rengiamas, svarstomas ar priimamas sprendimas dėl jo paties išrinkimo į savivaldybės tarybos funkcionavimą užtikrinančias struktūras ar postus;

7.2. savivaldybės tarybos posėdžio metu tvirtinamas mero sudarytos savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkės projektas, jeigu savivaldybės tarybos narys neteikia siūlymų dėl minėtojo projekto papildymo ar pakeitimo su jo privačiais interesais susijusiais klausimais ir kitos deklaruojančiojo veikos negali būti tapatinamos su mėginimu paveikti su jo privačiais interesais susijusius sprendimus (ši nuostata netaikoma savivaldybės tarybos komitetų, komisijų posėdžių, taip pat tarybos narių frakcijos ar grupės pasitarimų metu);

7.3. svarstomas klausimas yra susijęs su institucijų, įstaigų, įmonių ar bendrovių teikiamomis viešosiomis paslaugomis (pvz., švietimo, sveikatos priežiūros, telekomunikacijų, šilumos energijos, vandens tiekimo, komunalinėmis ir pan.), kuriomis naudojasi ir savivaldybės tarybos nariai ar jų artimi asmenys, išskyrus atvejus, kai priėmus sprendimą minėtieji asmenys tokiomis paslaugomis naudotųsi išskirtinėmis sąlygomis, suteiktomis dėl asmens, dirbančio valstybinėje tarnyboje, einamų pareigų, arba nagrinėjamasis klausimas yra akivaizdžiai ir tiesiogiai susijęs su valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens ar jam artimų asmenų privačiais interesais.“.

 

Pakeitimai įsigalioja 2024 11 14.

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos 2023 05 10 sprendimas Nr. KS-84 su visais pakeitimais išdėstytas čia.

TAR, 2024 11 13, Identifikacinis kodas 2024-19756.


Viešieji pirkimai

Viešųjų pirkimų tarnyba informuoja: dėl kibernetinių atakų CVP IS būtina skubiai pasikeisti savo slaptažodžius

Viešųjų pirkimų tarnybos informacija, 2024 11 12.


Viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės standartai
(VSAFAS)

Pakeistas 2-ojo viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės standarto „Finansinės būklės ataskaita“, patvirtinto Lietuvos Respublikos finansų ministro 2007 m. gruodžio 19 d. įsakymu Nr. 1K-378 „Dėl viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės 2-ojo standarto patvirtinimo“ 3 punktas (3 punktas papildyta 6 pastraipa ir pakeista 9 pastraipa):

„3. Šiame standarte vartojamos sąvokos:

Atidėjinys – įsipareigojimas, kurio galutinės įvykdymo sumos arba įvykdymo laiko negalima tiksliai nustatyti, tačiau galima patikimai įvertinti.

Ilgalaikis įsipareigojimas – įsipareigojimas, kurį privaloma įvykdyti ne anksčiau kaip po 12 mėnesių, skaičiuojant nuo paskutinės einamojo ataskaitinio laikotarpio dienos.

Nepiniginis turtas – turtas, išskyrus pinigus, gautinas sumas ar kitą turtą, atsirandantį iš kitų šalių prievolių mokėti arba grąžinti pinigus.

Trumpalaikis įsipareigojimas – įsipareigojimas, kurį privaloma įvykdyti per 12 mėnesių, skaičiuojant nuo paskutinės einamojo ataskaitinio laikotarpio dienos.

Veiklos ciklas – laikotarpis nuo veiklos procese naudojamų atsargų įsigijimo iki jų realizavimo.

Viešojo sektoriaus subjekto turto balansinė vertė (toliau – turto balansinė vertė) – suma, kuria turtas rodomas viešojo sekto­riaus subjekto finansinės būklės ataskaitoje.

Viešojo sektoriaus subjekto ilgalaikis turtas (toliau – ilgalaikis turtas) – turtas, kurį viešojo sektoriaus subjektas naudoja ekono­minei naudai gauti arba viešosioms paslaugoms teikti ilgiau kaip 12 mėnesių.

Viešojo sektoriaus subjekto trumpalaikis turtas (toliau – trumpalaikis turtas) – turtas, kurį viešojo sektoriaus subjektas tikisi parduoti ar sunaudoti per 12 mėnesių nuo šio turto įsigijimo dienos arba per vieną savo veiklos ciklą, pinigai ar jų ekvivalentai ir per vienus metus gautinos sumos. Prie viešojo sektoriaus subjekto trumpalaikio turto taip pat priskiriamas viešojo sektoriaus subjekto ūkinis inventorius, kurio vertė mažesnė už minimalią viešojo sektoriaus subjekto ilgalaikio materialiojo turto vertę.“

 

Pakeitimai taikomi finansinių ataskaitų rinkiniams, rengiamiems už 2025 m. sausio 1 d. ir vėliau prasidedančius ataskaitinius laikotarpius.

Lietuvos Respublikos finansų ministro 2007 12 19 įsakymas Nr. 1K-378 su visais pakeitimais išdėstytas čia.

TAR, 2024 10 22, Identifikacinis kodas 2024-18303.


Pakeista 8-ojo viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės standarto „Atsargos“, patvirtinto Lietuvos Respublikos finansų ministro 2008 m. birželio 20 d. įsakymu Nr. 1K-220 „Dėl viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės 8-ojo standarto patvirtinimo“, 5 punkto 4 pastraipa ir 46 punktas (5 punkto 4 pastraipos pakeitimai taikomi ūkiniam inventoriui priskiriant turtą, įsigytą ar pasigamintą nuo 2025 m. sausio 1 d.):

„5. Šiame standarte vartojamos sąvokos:

...

Viešojo sektoriaus subjekto ūkinis inventorius (toliau – ūkinis inventorius) – materialusis turtas, kuris yra naudojamas daugiau nei vieną kartą ir kurio, įsigijimo ar pasigaminimo savikaina mažesnė už Vyriausybės nustatytą minimalią viešojo sektoriaus subjekto ilgalaikio materialiojo turto vertę (įsigijimo ar pasigaminimo savikainą), nustatytą 12-ajame viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės standarte „Ilgalaikis materialusis turtas“, taip pat specialieji drabužiai, uniformos, kita apranga, avalynė ir patalynė.

...

46. Ūkinis inventorius, įsigytas už simbolinį atlygį per dvylika mėnesių iki perėjimo prie VSAFAS dienos, perėjimo prie VSAFAS dieną įvertinamas tikrąja verte, kuri laikoma jo įsigijimo savikaina. Jei tokio ūkinio inventoriaus įvertinta tikroji vertė yra didesnė už Vyriausybės nustatytą minimalią viešojo sektoriaus subjekto ilgalaikio materialiojo turto vertę (įsigijimo ar pasigaminimo savikainą), nustatytą 12-ajame VSAFAS „Ilgalaikis materialusis turtas“, toks turtas, išskyrus specialiuosius drabužius, uniformas, kitą aprangą, avalynę ir patalynę, perėjimo prie VSAFAS dieną pergrupuojamas į atitinkamą ilgalaikio materialiojo turto grupę.“

 

Pakeitimai taikomi finansinių ataskaitų rinkiniams, rengiamiems už 2025 m. sausio 1 d. ir vėliau prasidedančius ataskaitinius laikotarpius.

Lietuvos Respublikos finansų ministro 2008 06 20 įsakymas Nr. 1K-220 su visais pakeitimais išdėstytas čia.

TAR, 2024 10 22, Identifikacinis kodas 2024-18302.


Pakeisti 12-asis viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės standarto „Ilgalaikis materialusis turtas“, patvirtintas Lietuvos Respublikos finansų ministro 2008 m. gegužės 8 d. įsakymu Nr. 1K-174 „Dėl viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės 12-ojo standarto patvirtinimo“ 6.8 papunktis iki dvitaškio, 6.8.3 papunktis ir 86 punktas (6.8 papunkčio nuostatos iki dvitaškio pakeitimai taikomi ilgalaikiam materialiajam turtui priskiriant turtą, įsigytą ar pasigamintą nuo 2025 m. sausio 1 d.):

 

„6.8. Ilgalaikis materialusis turtas – materialusis turtas, išskyrus specialiuosius drabužius, uniformas, kitą aprangą, avalynę ir patalynę, atitinkantis visus šiuos kriterijus:

6.8.1. skirtas tam tikroms savarankiškoms funkcijoms atlikti, t. y. prekėms gaminti, paslaugoms teikti, nuomoti ar administraciniams tikslams;

6.8.2. numatomas naudoti ilgiau nei vienus metus daugiau negu vieną veiklos ciklą;

6.8.3. jo įsigijimo ar pasigaminimo savikaina yra ne mažesnė už minimalią ilgalaikio materialiojo turto vertę (įsigijimo ar pasigaminimo savikainą), kuri yra 500 (penki šimtai) 750 (septyni šimtai penkiasdešimt) eurų. Šis kriterijus netaikomas nekilnojamajam turtui, kilnojamosioms kultūros vertybėms, kitoms vertybėms, transporto priemonėms ir šaunamiesiems ginklams, išskyrus vienkartinius šaunamuosius ginklus.

...

86. Ilgalaikio materialiojo turto vienetai, neatitinkantys Standarte nustatytų ilgalaikio materialiojo turto pripažinimo kriterijų, pergrupuojami arba nurašomi laikantis Standarto ir kitų VSAFAS reikalavimų, o informacija apie tai pateikiama aiškinamajame rašte, išskyrus atvejus, jei dėl to būtų patirtos didelės laiko ir pinigų sąnaudos, o pergrupavimų bendra suma finansinės būklės ar veiklos rezultatų straipsniams būtų nereikšminga. Informacija apie tokius atvejus ir apskaičiuota pataisymų, kuriuos reikėtų atlikti pergrupuojant turtą, suma pateikiamos aiškinamajame rašte.”

 

Pakeitimai taikomi finansinių ataskaitų rinkiniams, rengiamiems už 2025 m. sausio 1 d. ir vėliau prasidedančius ataskaitinius laikotarpius.

Lietuvos Respublikos finansų ministro 2008 05 0 įsakymas Nr. 1K-174 su visais pakeitimais išdėstytas čia.

TAR, 2024 10 22, Identifikacinis kodas 2024-18301.


Kiti

1. Pakeistas Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 91 straipsnio 4 dalies 3 punktas:

„91 straipsnis. Asmens perdavimas pagal Europos arešto orderį

...

4. Lietuvos Respublikos pilietis ar užsienietis, atsižvelgiant į bylos aplinkybes ir teisingumo interesus, gali būti neperduodamas Europos arešto orderį išdavusiai valstybei, jeigu:

...

3) Europos arešto orderis yra išduotas dėl Lietuvos Respublikos piliečiui ar nuolat Lietuvos Respublikoje gyvenančiam asmeniui užsieniečiui, turinčiam teisę būti ar gyventi Lietuvos Respublikoje, paskirtos su laisvės atėmimu susijusios bausmės vykdymo ir Lietuvos Respublika, siekdama sudaryti palankesnes sąlygas nuteistojo socialinei reabilitacijai, perima šios bausmės vykdymą;

...“.

Pakeitimai įsigalioja 2024 11 13.

 

2. Pakeistas Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 285 straipsnis:

„285 straipsnis. Melagingas pranešimas apie visuomenei gresiantį pavojų ar ištikusią nelaimę

1. Tas, kas melagingai pranešė ar paskleidė žinią apie visuomenei, ypatingos svarbos subjektui ar valstybinės reikšmės objektui gresiantį pavojų arba didelę nelaimę, jeigu dėl to buvo iškviestos pagalbos tarnybos,

baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

2. Tas, kas melagingai pranešė ar paskleidė žinią apie visuomenei, ypatingos svarbos subjektui ar valstybinės reikšmės objektui gresiantį pavojų arba didelę nelaimę, jeigu dėl to kilo žmonių sumaištis ar buvo sutrikdyta valstybinės reikšmės objekto veikla,

baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

3. Tas, kas melagingai pranešė ar paskleidė žinią apie visuomenei, ypatingos svarbos subjektui ar valstybinės reikšmės objektui gresiantį pavojų arba didelę nelaimę, jeigu dėl to buvo padaryta didelė turtinė žala,

baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki trejų metų.“.

Pakeitimai įsigalioja 2024 11 15.

 

3. Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso priedas ĮGYVENDINAMI EUROPOS SĄJUNGOS TEISĖS AKTAI papildytas 39 punktu.

Pakeitimai įsigalioja 2024 11 15.

 

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas su visais pakeitimais išdėstytas čia.

TAR, 2024 11 12, Identifikacinis kodas 2024-19689.

TAR, 2024 11 14, Identifikacinis kodas 2024-19821.


Pakeisti Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso straipsniai ir priedas:

12 straipsnis. Mažai pavojinga veika;

526 straipsnis. Lietuvos Respublikos krizių valdymo ir civilinės saugos įstatymo arba kitų krizių valdymą ir civilinę saugą reglamentuojančių teisės aktų nevykdymas ar pažeidimas;

589 straipsnis. Administracinius nusižengimus tiriantys ir protokolus surašantys pareigūnai;

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso priedas ĮGYVENDINAMI EUROPOS SĄJUNGOS TEISĖS AKTAI.

 

Pakeitimai įsigalioja 2024 11 15.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksas su visais pakeitimais išdėstytas čia.

TAR, 2024 11 14, Identifikacinis kodas 2024-19818.


Registrų centras ragina daugiabučių savininkų bendrijas atnaujinti duomenis - to nepadarius gresia išregistravimas

Registrų centro informacija, 2024 11 11.


Viešojo valdymo agentūra kviečia naudotis parengtomis Rekomendacijos dėl valstybės tarnautojų pareigybių valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose aprašymo/rengimo ir vertinimo

Viešojo valdymo agentūros informacija, 2024 11 11.


Viešojo valdymo agentūra teikia informaciją apie darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį, veiklos vertinimą

Viešojo valdymo agentūros informacija, 2024 11 15.


Įvedama išankstinė visų per ES išorinę sieną iš Lietuvos išvykstančių krovininių transporto priemonių registracija

Siekiant sureguliuoti kelyje susikuriančias vilkikų eiles prie pasienio kontrolės punktų ir užtikrinti viešąją tvarką Lietuvos pasienyje, nuo gruodžio 1 d. įvedama išankstinė visų krovininių transporto priemonių, išvykstančių iš Lietuvos per Europos Sąjungos (ES) išorės sieną, registracija į elektroninę eilę.

Susisiekimo ministerijos informacija, 2024 11 13.